Надання професійної освіти
Староолексинецька ЗОШ І-ІІІ ст. є кущовою школою і ще з 70 – х років минулого століття є центром не тільки культури та освіти у мікрорайоні, а і центом професійної підготовки учнів. На базі нашої школи здійснюється професійна підготовка водіїв транспортних засобів категорії «С».
Це дає можливість не тільки наповнити школі ІІІ рівня учнями, але і дати їм після закінчення школи професію, а отже «кусок хліба», бо не завжди молода людина в селі після закінчення школи зможе покинути батьків, піти навчатись і здобути професію.
Для цього є в наявності вся нормативна документація, навчальне та матеріально – технічне забезпечення.
Для реалізації професійної підготовки у школі є:
1. Навчальні автомобілі ГАЗ 53-А, ГАЗ 52;
2. Навчальні класи: «Правил дорожнього руху та основ безпеки руху», «Будови та основ експлуатації транспортних засобів», «Комп’ютерний клас» (використовується при вивченні правил дорожнього рух).
3. Лабораторія: «Лабораторія будови та технічного обслуговування автомобіля»;
4. Автомобіль «Тренажер».
5. Майданчик для навчання початкових навиків їзди на автомобілі, обладнаний всіма навчальними елементами.
6. Комплекти навчальних матеріалів з усіх розділів і тем:
· механізми основних марок автомобілів (ГАЗ, ЗіЛ, КамАЗ) – двигуни, КПШ, мости, механізми керування, системи;
· деталі автомобілів для вивчення їх будови та виконання лабораторних робіт;
· таблиці, роздатковий матеріал та наочні посібники;
· підручники та картки – завдання;
· комп’ютерні програми підтримки вивчення окремих предметів і тем (Exam DAI, Driver ED, Remont, та інші);
Педагогічний склад:
·
· Семаляк Г.І. вчитель основ медичних знань.
·
Ліцензований обсяг підготовки водіїв становить 30 осіб. Тільки за період з 2007 по 2015 навчальні роки було підготовлено професійних водіїв:
2008 р. – 29;
2009 р. – 28;
2010 р. – 27;
2011 р. – 13;
2012 р. - 25;
2013 р. - 15;
2014 р. - 15;
2015 р. - 15;
А за весь період підготовки зі школи було випущено більше 2500 спеціалістів.
PS: За останні роки дирекція школи та вчителі багато працювали, щоб просто зберегти професійне навчання у школі. Ні для кого не секрет, що ситуація в країні накладає свій відбиток на стан освіти. Все більше бюрократичних перепон і фінансових витрат потребує можливість для школи надавати освітні послуги професійного плану. На шляху добрих намірів вчителя стає бюрократична машина з її дрібними деталями у вигляді жирних бюрократів, що прикриваються державними нормами, наказами, актами і т. п. Не просто отримати акредитацію, пройти ліцензування, забезпечувати школу навчальними матеріалами, підтримувати технічний стан автомобілів, та стан приміщень, гаражів. Часто виникає бажання здатись, закрити справу і мати спокій. Але напевно в цьому і полягає мудрість та здатність керівників долати всі проблеми та працювати і розвиватись.
Швейна справа
Тут можна побачити різноманітні вироби, виготовлені умілими руками дівчат, як в натуральну величину, так і в масштабі.
Кожного року наша школа випускає від 7 до 18 дівчат, які оволодівають майстерністю по виготовлені швейних виробів та обробці тканин. Кожна з них вміє самостійно знімати мірки, конструювати вироби, розкроювати, зметувати, виконувати примірку,виправляти дефекти та зшивати і поясні, і плечові вироби.
Спідниці, штани, блузи, сукні, халати дівчата із задоволенням виготовляють на себе, тому що в кінці навчального року проводиться шкільний показ мод, на якому компетентне журі визначає найкращу майстриню.
На курсах крою та шиття учні оволодівають професією, яка в подальшому житті принесе їм вагомі результати як і на професійному так і на побутовому рівні.
На базі майстерні працює гурток «Шиємо все самі». Обдаровані діти щорічно приймають участь у шкільній та районній олімпіадах. Всі дівчата допомагають у оформленні та виготовленні сценічних і новорічних костюмів, залучаються до пошиття національних символів і інших робіт по обробці тканин для загальних потреб школи.